Geocaching

 

Tak jako většina míst, je i okolí Týna nad Bečvou dotčeno hrou Geocaching J.

A tak jako jinde, jsou zde umístěny více či méně zajímavé kešky. Již asi rok prakticky nelovím, takže některé novější mi unikly, ale chtěl bych zde potencionální kačery spíše upozornit na ty, které mi za těch pár let zůstaly v paměti, které prostě dle mého názoru stojí za to.  A protože se rád pohybuji spíše v přírodě a na kole, tak upozornění na městské kešky tady ode mne nečekejte.

V těsné blízkosti Týna je to bývala Blátoplazova keš Princeznin poklad ve skalách, vhodná pro rodiče s dětmi, keš u které určitě pobavíte. Na druhá straně Bečvy je to velmi slušně vypiplaná keš Familské LoLuLe.

Hodně mi utkvěla v paměti mystery keš Sight2Hell keš od Wava (finálka je ale stromová 5) v lesích nad Podhořím na druhé straně Moravské Brány. Když už jsme na druhé straně Moravské brány, tak by bylo škoda neodlovit i pár keší v Pekle, ideálně ve spojitosti s cyklomystery keškama S kolem kolem Pekla 1-5, sám se na ně teprve chystám.

Na Hranicku je taky pár keší, které svým umístěním stojí za to odlovit, ať již hranická Bezedná propast, pěkná jsou Valšovická jezírka, projížďku na kole po lesích mezi Hranicemi a Týnem Vám zařídí GO1 Biker, při které by měla padnout i mysterka Maleník.

Pro nadšence prahnoucí po informacích a poznání historie železničních tratí v Moravské bráně je určena série celkem 11 keší Železniční historie.

Ač jsem ještě ani jednu neodlovil, na hranicku bych mimo jiné doporučil keše od ownera s nickem solarys, sám má rád výzvy, tak se při luštění a hledání jeho keší pěkně zapotíte.

No, a kdo pojede na kole na výlet do Přerova, zde doporučím Klíče u přerovské Laguny (plavky sebou J) a nazpět to vzít po trase BikeBečvaPonds.

Je to je doporučený výběr, v okolí je toho mnohem víc.

Šťastný lov přeje Hopsa67