V nedalekém městečku Lipník nad Bečvou, vzdáleném pouhé 3 kilometry,  to kulturou přímo žije:).

V roce 2006 bylo město Lipník nad Bečvou společně s hradem Helfštýnem přijato do Kruhu evropských kovářských měst. Tato instituce sdružuje téměř dvacítku měst z Rakouska, Itálie, Francie, Německa, Finska, Ukrajiny, Holandska, Polska. Lipník nad Bečvou společně s Helfštýnem jsou jediným zástupcem České republiky v tomto společenství.

Lipník nad Bečvou společně s Helfštýnem sem přinášejí více než čtvrtstoletou tradici HEFAISTONU (mezinárodní setkání uměleckých kovářů se na Helfštýně pořádá každoročně od r. 1982 vždy poslední víkend v srpnu). Město Lipník nad Bečvou ve spolupráci s Muzeem Komenského v Přerově, které spravuje hrad Helfštýn, pořádá každoročně v turistické sezóně výstavu KOV VE MĚSTĚ. Jde o prezentaci kovářského umění přímo v podmanivém historickém exteriéru městské památkové rezervace.

 

V Lipníku se též nachází kulturní dům Echo, který slouží k pořádání zábavných akcí a vzdělávacích pořadů. V Echu se konají koncerty, divadla, promítání, společenské akce, plesy, semináře, konference, besedy, výstavy, pořady pro děti i dospělé. Budova pochází z 20. let minulého století, kdy sloužila jako orlovna. Kino se v ní začalo provozovat teprve po druhé světové válce. V 60. letech přibylo i letní kino. Po roce 1990 začal objekt chátrat. Zastupitelstvo města v roce 2011 rozhodlo o rekonstrukci a přestavbě na důstojný kulturní dům, který dostal název Echo. V prosinci 2013 se Echo slavnostně otevřelo.

Aktuální program kulturních akcí v Lipníku nad Bečvou si můžete prohlédnout zde http://www.svclipnik.cz/